Mezinárodní stěhování

Možná je i pro vás mezinárodní stěhování tak trochu strašák. Dostali jste pracovní nabídku, studijní stipendium, stěhujete do ciziny celou rodinu nebo dokonce firmu? V první chvíli máte nejspíš z budoucích změn radost. Brzy ale přijdou i starosti a obavy. Jak to teď všechno provedete a co musíte zařídit? S námi se stěhování do zahraničí nebo zpět do ČR bát nemusíte.

Patříme mezi firmy, které se mezinárodním stěhováním zabývají už pěknou řádku let. Ve spoustě zemí EU i mimo ně už máme zkušenost s administrativou, podmínkami převozu, cly apod. Když se nám ozvete třeba ohledně stěhování do Španělska, víme, co na nás kde čeká a číhá. Probereme s vámi možnosti i potřebné kroky.

Co všechno vám při mezinárodním stěhování přesuneme a jak to provedeme?

Přestěhujeme vám celou domáctnost i kancelář. Při stěhování na studia vám ale naložíme třeba i pár kousků nábytku a 2 kufry. Ani v rámci mezidnárodního stěhování u nás navíc nejsou tabu těžká břemena jako masivní kontinentální postel nebo objemná výrobní linka.
 
Předem s vámi vždy probereme podmínky v daných zemích a varianty stěhování. Domluvíme se na časových i finančních možnostech. Vyřešíme pojištění a zodpovíme vám případné další otázky.
 
PODMÍNKY. Při každém stěhování ať už je to z Prahy do Německa, Švédska nebo z Dubaje zpátky do Čech, vždy vás čeká řešení různých dokladů. Každá země má svá pravidla, která se navíc neustále mění. Vždy proto kontrolujeme aktuální stav požadavků a ve spolupráci s vámi řešíme veškerou administrativu i případná cla. 
 
ČAS. Od podmínek převozu a objemu stěhovaných věcí se odvíjí i časové možnosti. Menší převozy zařídíme i za několik dní. Objemnější stěhování domácností nebo firem je v rámci mezidnárodního prostoru složitější a časově náročnější. Když nám tedy dáte vědět cca 1 měsíc před takovým stěhováním, máte jistotu, že všechno společně stihneme včas.
 
VARIANTY. Buď u vás připravené a zabalené věci vyzvedneme. Převezeme je do cíle a vyneseme, kam si budete přát. Nebo se domluvíme na takzvaném „mezinárodním stěhování na klíč“ a vy si klidně hoďte nohy nahoru. V takovém případě se vám postaráme i o demontáž, balení, vyzvednutí, převoz a vynesení, montáž, rozmístění a vybalení v cíli. Při stěhování do cizích zemí nebo zpět do ČR se tak jen sami připravujete na změnu prostředí a my řešíme vše okolo.
 
FINANCE. Někomu stačí základní varianta stěhování. Někdo si potrpí na svůj čas a rád si připlatí něco navíc. Někdo se stěhuje za humna na Slovensko a jiný zase cestuje přes půlku světa. Každé stěhování vypadá jinak. V případě toho mezinárodního to platí dvojnásob. Cenové možnosti s vámi proto diskutujeme při každé poptávce individuálně.
 
POJIŠTĚNÍ. Pro mezinárodně stěhované náklady vystavujeme doklad CMR (Convention Marchandises Routier). Jedná se o přepravní list se základními informacemi o zásilce. Jako přepravci máme povinnost na základě tohoto dokumentu náklad vždy pojistit. Vaše věci tak chráníme pro případy ztráty, poškození i případného zdržení na cestě do cílové destinace. Za bezpečný dovoz vám ručíme přímo my. V případě jakýchkoliv nedostatků tak komunikujete s námi a nemusíte dohledávat kontakty na pojišťovny apod.
 
DALŠÍ INFO. Někdy se zajímáte i o to, jakými prostředky cestují vaše věci přes hranice. Posíláme je letecky, vlakem, lodí nebo vezeme autem? Záleží na tom, co a kam chcete přestěhovat a jaké další požadavky nám zadáte. Jistě vám ale povíme jedno. Vždy myslíme na to, aby výběr prostředků zajistil bezpečnou přepravu a zároveň šetřil vaši peněženku.

V kterých zemích se v rámci mezinárodního stěhování cítíme jako doma?

Nenašli jste vaši počáteční nebo cílovou destinaci? Vůbec nevadí. Dejte nám vědět, kam se stěhujete a společně vyřešíme zbytek.
 

Kontaktujte nás:

Cenová nabídka je zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Obhlídka technikem je taky zdarma a nezávazná.